< Назад

100% ORGANIC

100% ORGANIC
Бавовна - одне з найдавніших відомих волокон. Насправді його виготовляли з тканини з 3000 р. до н. е. Але історія із звичайною бавовною не така пухнаста, як можна було б побажати. Застосування пестицидів та несправедливі умови праці - причини, чому нам усім слід добре подумати, перш ніж купувати бавовну звичайного виробництва.

У 2015 році в усьому світі було вироблено 26 мільйонів метричних тон бавовни, більша частина якої виготовлена ​​для швейної промисловості. З цих 26 мільйонів метричних тон бавовни менше одного відсотка було органічним.

Як споживач у вас є купівельна спроможність впливати на торгові марки, виробників і навіть фермерів та їхні сім’ї, вибираючи органічну, а не звичайну бавовну.

Отже, що таке органічна бавовна?
Органічне вирощування бавовни не дозволяє використовувати токсичні хімічні речовини або ГМО (генетично модифіковані організми) і підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем та людей, використовуючи природні процеси замість штучних входів. Воно поєднує в собі традиції, інновації та науку, щоб принести користь навколишньому середовищу та забезпечити хорошу якість життя всіх, хто бере участь.

Для виготовлення однієї футболки зі звичайної бавовни потрібно 2700 літрів води. Цього достатньо, щоб утримувати одну людину протягом 900 днів. Вирощування органічної бавовни використовує на 88 відсотків менше води, ніж звичайної, насправді органічна бавовна на 80 відсотків подається під дощем, що зменшує тиск на місцеві водні ресурси. А оскільки хімікати заборонені, вода чистіша та безпечніша.

Ще однією головною перевагою вирощування органічної бавовни є те, що фермери та їхні сім’ї зберігаються в безпеці. Вони не піддаються дії токсичних хімічних речовин у польових умовах чи через продовольство та воду. А оскільки вода та ґрунт чисті, вони можуть виростити більше однієї культури, що, у свою чергу, доповнює їхню їжу та дохід.

На закінчення можна сказати, що переваг використання органічно вирощеної бавовни багато. Більше, ніж ми можемо вмістити на цій сторінці. Але вам, як споживачеві, слід знати, що коли ви купуєте продукт, позначений як органічна бавовна, решта виробничого ланцюга все ще може бути звичайною. Сюди входять фарбування, друк, нанесення покриттів тощо. Ось чому одяг з органічної бавовни зазвичай сертифікований від насіння до готового продукту GOTS - Global Organic Textile Standard.

 

ЧОМУ GOTS?
Глобальний стандарт органічного текстилю (GOTS) є найсуворішою сертифікацією органічних матеріалів на сьогоднішній день на ринку. Він включає жорсткий контроль використання хімічних речовин та справедливі умови праці, щоб назвати декілька, протягом усього виробничого процесу. Це включає переробку, виготовлення, упаковку, торгівлю та розподіл усього текстилю. Тож якщо ви шукаєте одяг, виготовлений з органічної бавовни - шукайте цю сертифікацію.

Не забувайте, що купуючи одяг, виготовлений із органічної бавовни, сертифікованої GOTS, ви інвестуєте в збереження води, кращий ґрунт, чистіше повітря та рівень життя фермерів. Тому ціна іноді, але не завжди, вища. Однак із зростанням попиту стане доступним більший вибір.

ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО...
купюри у євро та США виготовляються з бавовняних волокон. Уявіть, який вплив мали б ці купюри з органічної бавовни, сертифікованої GOTS.
Для майбутньої планети маленької людини ми прагнемо якнайкращого, інтегруючи стійкі та соціально відповідальні практики у все, що ми робимо. Наприклад, бренд Gray Label із поміткою GOTS містить мінімум 95% сертифікованих органічних бавовняних волокон.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Сільське господарство відповідно до сільськогосподарських стандартів GOTS не дозволяє використовувати токсичні хімічні речовини або ГМО (генетично модифіковані організми). Отже, ґрунт не пошкоджується, вплив на повітря зменшується, використання води економиться на 88%, а енергія - на 62%. Вирощування сертифікованої органічної бавовни GOTS забезпечує безпеку фермерів та їх сімей. Вони не піддаються дії токсичних хімічних речовин у польових умовах або через їх харчування та водопостачання. 

ВИРОБНИЦТВО
Кожна людина, яка працює в ланцюжку, є важливою. Завдяки сертифікації GOTS всі переробники та виробники повинні відповідати соціальним критеріям, заснованим на нормах Міжнародної організації праці (МОП). Це гарантує, що люди захищені та їхня праця справедливо оплачується. Під час виробництва хімічні речовини, такі як барвники та допоміжні речовини, повинні відповідати екологічним та токсикологічним критеріям. Функціональна установка для очищення стічних вод є обов’язковою для будь-якого підрозділу вологої переробки.

УПАКОВКА
На жаль, речі не можуть обійтися без упаковки. Просто потрібно маркувати та захищати предмети під час транспортування з виробничих підрозділів на склад, а відповідно і до споживачів. Відповідно до вимог GOTS, використовуються перероблені матеріали та немає складових, що містять ПВХ. 
ВПЛИВ GOTS
Купувати бавовняну продукцію, сертифіковану GOTS, означає інвестувати в економію води та енергії, чистіше повітря, кращий ґрунт та покращення засобів до існування.
Ви можете щось змінити. Віддаючи перевагу сертифікованій GOTS, ви створюєте можливість впливати на торгові марки, виробників і навіть фермерів. Приєднуйтесь до нас задля найменших. Ми робимо це заради їхнього майбутнього, їхньої чистоти, їхньої планети.
 
Джерела:

ОСТАННІ СТАТТІ

  • #milktalks

"АЛІНА БОЙКО ДЛЯ #MILKTALKS"

Аліно, вітаємо вас з вагітністю! Розкажіть, як проходить ваш прекрасний період? Що змінилося? Я стараюся...

Читати далі
  • Події

"ВІДКРИТТЯ КНИЖКОВОГО POP-UP МАРКЕТУ YAKABOO"

В суботу 2 жовтня ми зустрічали гостей на терасі MILK KIDS Eco concept store на...

Читати далі