"ВСЕ ПРО ОРГАНІЧНУ БАВОВНУ"

ВСЕ ПРО ОРГАНІЧНУ БАВОВНУ

Бавовна є одним з найдавніших відомих волокон. Фактично, з неї виготовляли тканину з 3 000 років до нашої ери. Але історія зі звичайною бавовною не дуже пухнаста... Використання пестицидів і несправедливі умови праці є причиною того, чому всім нам варто двічі подумати, перш ніж купувати бавовну традиційного виробництва. 

У 2015 році в усьому світі було вироблено 26 мільйонів тонн бавовни, більшу частину виготовили для швейної промисловості. З цих 26 мільйонів метричних тонн бавовни менше 1% було органічною. 

ТО ЩО ТАКЕ ОРГАНІЧНА БАВОВНА?

Органічне вирощування бавовни не допускає використання токсичних хімікатів або ГМО (генетично модифікованих організмів) і підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем і людей, використовуючи природні процеси замість штучних джерел. Воно поєднує традиції, інновації та науку, щоб принести користь навколишньому середовищу та покращити якість життя всіх причетних. 

Для виготовлення однієї футболки із звичайної бавовни потрібно 2700 літрів води. Цього достатньо, щоб прожити одній людині протягом 900 днів. При вирощуванні органічної бавовни використовується на 88 % менше води, ніж для звичайної бавовни, фактично органічна бавовна на 80 % піддається дощовій подачі, що зменшує тиск на місцеві водні ресурси. А оскільки хімікати заборонені, вода чистіша і безпечніша. 

Ще одна велика перевага вирощування органічної бавовни полягає в тому, що фермери та їхні сім’ї не піддаються впливу токсичних хімікатів на полі або через їжу та воду. А оскільки вода та ґрунт здорові, вони можуть вирощувати більше однієї культури, що, у свою чергу, доповнює їхню їжу та дохід.

Однак, коли ви купуєте продукт, позначений як органічна бавовна, це говорить лише про саму бавовну, але не про решту виробничого ланцюга, який все ще може бути традиційним. Це включає фарбування, друк, покриття тощо. Тому одяг з органічної бавовни сертифікований від насіння до готового продукту за GOTS - Global Organic Textile Standard.

ЧОМУ GOTS?

Глобальний стандарт органічного текстилю (GOTS) є найсуворішою сертифікацією для органічних матеріалів на сьогоднішньому ринку. Це передбачає жорсткий контроль за використанням хімічних речовин і справедливі умови роботи протягом усього виробничого процесу. Це включає обробку, виробництво, пакування, торгівлю та розповсюдження всього текстилю. Тож якщо ви шукаєте одяг з органічної бавовни – знайдіть цей сертифікат.  

Не забувайте, що купуючи одяг з органічної бавовни, сертифікованої GOTS, ви інвестуєте в збереження води, кращий ґрунт, чистіше повітря та рівень життя фермерів. Тому ціна іноді, але не завжди, вища. Однак із зростанням попиту стане більше доступних варіантів.